PARAMOTOR

 

Eğim den yamaç paraşütü ile koşarak kazanılan hız ile paraşütün üst ve alt yüzeyinde oluşan basınç farkıyla meydana gelen kaldırma kuvveti sonuçu uçuş gerçekleşir

,Paramotor sistemli yamaç paraşütünde prensip aynı kaldırma kuvvetinin motor gücü ile itiş sonucu kazanılmasıyla uçuşun gerçekleşmesidir.

Paramotor ile uçuş için koşu yapılabilecek uygun bir kalkış pisti yeterlidir,hafif eğim kalkışı kolaylaştırır

Paramotor eğitimi için ileri düzey seviyede yamaç paraşütü pilotu olunmalıdır.

 

PARAMOTOR NEDİR?

amaç Paraşütü sporunun düz bir zeminden pilotun sırtına monte edilmiş motor gücüyle uygulanmasıyla gelişen PARAMOTOR un en büyük avantajı –uçmak için yamaç tepe gereksinimi olmamasıdır-bir nevi yamaç paraşütü sporunun görselliğini şehirlere taşımıştır PARAMOTOR

 

Fethiye üzerinde bir paramotor uçuşu

PARAMOTOR VE REKLAM

Yamaç paraşütü görselliği ile her zaman gündemde olmuş bir spordur-bunun dışında yamaç paraşütü zeminine-kumaşına yazı –logo yazılması yoluyla reklam-pazarlama uygulamaları neredeyse yamaç paraşütü sporunun tarihi ile aynı yaştadır.

   

PARAMOTOR -bu etkili reklam-pazarlama yöntemini şehirlere taşımış,yere daha yakın-görülebilir mesafede uzun süre kalabilme özelliği sayesinde birçok marka tarafından reklam çalışmalarında sık sık kullanılmış ve benzeri hiçbir hava aracı tarafından temini mümkün olmayan havadan fotografcılık sektöründe yerini almıştır

   

Paramotor, pilota alçak irtifada ve düşük hızla uçuş imkanı verdiğinden havadan fotoğraf ve video çekimlerinde profesyonel çekim imkanı sağlar. Turizm sektöründe; otellerin, tatil köylerinin, restaurant cafe ve barların, İnşaat sektöründe; villaların, binaların ve arazilerin tanıtımında kaliteli ve profesyonel çekim yapılır.Fotoğraf çekimleri yüksek çözünürlükte katalog, web, afiş ve broşürlerde kullanılmak üzere; Video çekimleri yüksek çözünürlükte istek üzerine video kurgu yapılarak teslim edilir.

     

 Paramotorla yapılan reklam ve tanıtım uçuşlarının en büyük avantajı küçük alanlardan havalanıp alçak irtifada ve yavaş (40/50 km.) hızla uçuş yapılarak ulaşılmak istenen kitleye net görüntü imkanı vermesidir.
Yamaç paraşütünün 30 m2 lik reklam alanı ve 20-30 m2 lik reklam panosu çekebilme özelliğiyle en iyi şekilde havadan reklam yapabilen bir hava aracıdır. Yerleşim merkezleri ve insan toplulukları üzerinde düşük hızda ve alçak irtifada güvenli bir şekilde uçuş yapabilen paramotor ile isterseniz sis bombası ile etkileyici bir görüntü yaratabilir, broşür veya numune dağıtımı gibi özel aktiviteleri paramotor uçuşu ile gerçekleştirebilirsiniz.
Profesyonel pilotların kullandığı paramotor ile yapılan reklam uçuşları hem hedef kitlenin ilgisini çekmekte hemde çoğu zaman markanızın basına konu olmasını sağlamaktadır. Tüm bunlar göz önüne alındığında akıllarda kalıcı bir reklam yapmış olursunuz.

 

Düğünlerde - Broşür- katalog için havadan video - fotoğraf çekimlerinde
Doğum günü kutlamalarında - Havadan broşür dağıtımında
Açılışlarda - Organizasyonlarda - Marka - lansman çalışmalarında - Festivallerde

 

 

 İLETİŞİM:

Ali ES 0 532 492 86 39 This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

http://www.youtube.com/watch?v=of9yT5SKVRY http://www.youtube.com/watch?v=seqXsnwO9oY